Blog

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

W sklepach z militariami nabyć możemy różnorodne urządzenia mające służyć w celu samoobrony. Gaz pieprzowy, pałki teleskopowe, czy też paralizatory to popularne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo posiadacza.

Nowe rozwiązania

W ostatnich latach na popularności zyskuje sprzęt łączący w sobie funkcje użytkowe z obronnymi. Wśród nich odnaleźć można kubotany w formie breloczka do kluczy, czy też latarki ze wmontowanym paralizatorem. Poprzez tego rodzaju rozwiania sprzęt do samoobrony nie jest widoczny i może być bezpiecznie wyciągnięty w czasie ataku napastnika oraz nie wzbudzać zaniepokojenia wśród innych osób.

Różnorodne latarki

Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są latarki z paralizatorem. Mogą służyć zarówno do obrony przed zwierzętami, jak i ludźmi oraz znajdują praktyczne zastosowanie jako latarka. Taki sprzęt, ze względu na swoje zabezpieczenia może być swobodnie stosowany w domu w czasie awarii prądu, czy też jako klasyczna latarka podczas kempingu za miastem.

Co ważne latarka z paralizatorem jest Polsce legalna, a poprzez odpowiednie dopasowanie natężenia i napięcia generowanego prądu nie stanowi ona zagrożenia dla życia napastnika, równocześnie w pełni go obezwładniając. Odpowiednia budowa paralizatora uniemożliwia porażenie użytkownika w czasie jego stosowania.

Różnorodne ceny

Na rynku dostępnych jest wiele podróbek o niskiej skuteczności, których powinniśmy się wystrzegać. Dobrej jakości latarki z paralizatorem nie mogą kosztować mniej niż 100 złotych. Dobre modele, posiadające możliwość użycia jako kubotan kosztują około 200 PLN.

Related Posts

You may like these post too

Najskuteczniejszy obrońca

Czym jest tonfa?