Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

W sklepach z militariami nabyć możemy różnorodne urządzenia mające służyć w celu samoobrony. Gaz pieprzowy, pałki teleskopowe, czy też paralizatory to popularne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo posiadacza.

Nowe rozwiązania

W ostatnich latach na popularności zyskuje sprzęt łączący w sobie funkcje użytkowe z obronnymi. Wśród nich odnaleźć można kubotany w formie breloczka do kluczy, czy też latarki ze wmontowanym paralizatorem. Poprzez tego rodzaju rozwiania sprzęt do samoobrony nie jest widoczny i może być bezpiecznie wyciągnięty w czasie ataku napastnika oraz nie wzbudzać zaniepokojenia wśród innych osób.

Różnorodne latarki

Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są latarki z paralizatorem. Mogą służyć zarówno do obrony przed zwierzętami, jak i ludźmi oraz znajdują praktyczne zastosowanie jako latarka. Taki sprzęt, ze względu na swoje zabezpieczenia może być swobodnie stosowany w domu w czasie awarii prądu, czy też jako klasyczna latarka podczas kempingu za miastem.

Co ważne latarka z paralizatorem jest Polsce legalna, a poprzez odpowiednie dopasowanie natężenia i napięcia generowanego prądu nie stanowi ona zagrożenia dla życia napastnika, równocześnie w pełni go obezwładniając. Odpowiednia budowa paralizatora uniemożliwia porażenie użytkownika w czasie jego stosowania.

Różnorodne ceny

Na rynku dostępnych jest wiele podróbek o niskiej skuteczności, których powinniśmy się wystrzegać. Dobrej jakości latarki z paralizatorem nie mogą kosztować mniej niż 100 złotych. Dobre modele, posiadające możliwość użycia jako kubotan kosztują około 200 PLN.