Czym powinno się sugerować przy wyborze noży motylkowych?

Obecnie w sklepach z militariami dostępne są różnorodne modele noży motylkowych. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że te produkty nie tylko posiadają liczne zastosowania, ale również bez żadnego problemu można wykonać nimi ciekawe triki. Ponadto noże motylkowe mogą być niezwykle pomocnym narzędziem na polowaniu czy podczas biwaku. Produkt doskonale zda również w przypadku chęci trenowania zwinności rąk. Wykorzystywany jest także w przypadku obrony koniecznej.

Jak wybrać nóż motylkowy?

Trzeba przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że obecnie ceny noży motylkowych wahają się w przedziale od 20 do 200 złotych. Rekomendowane jest niesugerowanie się ceną przy podejmowaniu ostatecznej decyzji. Zdecydowanie bardziej istotna będzie konstrukcja produktu.

Co koniecznie trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie?

Bardzo istotnym elementem, któremu trzeba poświęcić uwagę jest głownia. Może ona bowiem posiadać różne kształty i wymiary. Warto wiedzieć, że w przypadku składanych modeli ich długość będzie wynosiła od 7,5 do 10 centymetrów. Duże znaczenie powinien mieć także jej szlif. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że jeżeli będzie on sięgał wysoko, wtedy nóż motylkowy będzie charakteryzował się zdecydowanie lepszymi właściwościami tnącymi. Z kolei w sytuacji, gdy szlif noża będzie lekko wklęsły, można spodziewać się, że właściwości produktu będą jeszcze lepsze.

Warto koniecznie dodać, że ażurowa głownia w nożach motylkowych sprawi, że będą one lżejsze. Trzeba przy tym pamiętać, że zbyt duże wcięcia mogą wpłynąć na zmniejszenie się wytrzymałości głowni.