Jak wybrać plecak taktyczny?

Miłośnicy stylu militarnego, którzy regularnie wybierają się na wyprawy survivalowe, powinni starannie kompletować swój ekwipunek. Ważnym elementem jest plecak, który powinien być wytrzymały i chronić zawartość przed przemoczeniem. Najlepsze modele są wykonane ze świetnych jakościowo materiałów. Co trzeba wiedzieć przed zakupem taktycznego plecaka?

Co odróżnia plecak wojskowy od zwykłego?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów plecaków, są modele miejskie, rowerowe oraz wojskowe. W wielu sytuacjach, podczas których tradycyjny plecak mógłby się zniszczyć, ten taktyczny nie rozedrze się. Jest to możliwe dzięki świetnym jakościowo materiałom wykorzystywanym do jego stworzenia, ponadto ma on mocne sploty oraz trudne do uszkodzenia obszycia.

Dodatkowo w większości plecaków taktycznych stosowane są rozwiązania, które mają zwiększać ich funkcjonalność. Często mają naszyte specjalne pasy, do których można przyczepić na przykład dodatkowe ładownice. Ten rodzaj plecaków wyróżnia także wygląd. Zwykle są one jednobarwne i występują w kolorach, które mają ułatwić kamuflaż.

plecak taktyczny 20L moroNa co zwrócić uwagę?

Na rynku dostępne są plecaki taktyczne o różnej pojemności. W przypadku osób, które często wybierają się na jednodniowe wycieczki lub potrzebują plecaka do poruszania się po mieście, najlepiej sprawdzi się model nie większy niż 30 l. Amatorzy survivalu najchętniej wybierają wielkość pomiędzy 30 a 50 l, ponieważ jest najbardziej uniwersalna – świetnie sprawdza się zarówno na krótkie podróże, jak również w trakcie weekendowych wycieczek. Największe plecaki, te o pojemności około 60 l, dobrze sprawdzają się podczas kilkudniowych wędrówek po górach.

Jako że ceny placów taktycznych nie są niskie, warto jest mieć sklep w którym ceny nie są wygórowane, polecam zatem sklep hobby4men (https://www.hobby4men.com/plecaki-torby-nerki/plecaki-taktyczne-i-wojskowe.html), gdzie znajdziemy szeroki asortyment, który zadowoli każdego