Broń na kulki – zabawa czy sport?

W Polsce dość popularne stały się bronie na kulki, czyli tzw. bronie ASG. Tym różnią się od zwykłych broni w formie zabawek, że wystrzeliwana kulka może osiągnąć prędkość nawet kilkuset metrów na sekundę, a produkowane bronie są replikami prawdziwych pistoletów i karabinów. Do ich posiadania nie potrzeba zezwolenia.

Bronie ASG dla dzieci

Profesjonalna broń na kulki z pewnością nie jest zabawką dla dzieci, a na pewno nie taką, którą mogą bezpiecznie bawić się bez nadzoru rodzica. Kulki do takich broni potrafią osiągać naprawdę dużą prędkość, co czyni je niezwykle niebezpiecznymi, jeśli zostaną wycelowane w oko albo mniejsze zwierzę. Dlatego należy pamiętać, że jeśli dziecko ma bawić się tego typu bronią, koniecznie wymaga do tego opieki osoby dorosłej i specjalnych materiałów ochronnych, takich jak plastikowe okulary, które uchronią je przed kulkami, które niekiedy odbijają się rykoszetem od celu.

ASG jako sport

Wiele osób traktuje Air Soft Gun jako sport porównywalny do łucznictwa. Trafne strzelanie z pistoletów na kulki wymaga bowiem dużych umiejętności i celnego oka, a przede wszystkim długiego treningu. W dużych miastach można spotkać strzelnice, w których gromadzą się całe kluby osób zainteresowanych tematyką ASG. Mogą oni wspólnie wymieniać doświadczenia na temat broni, poznawać dalsze tajniki tego sportu, a przede wszystkim wspólnie ćwiczyć strzelanie do celu przy użyciu broni.