Pistolety wiatrówki

Jednym z ciekawszych hobby, które jest dostępne dla niemalże każdego są wiatrówki. Pistolety wiatrówki, czyli inaczej krótkie wiatrówki to idealne repliki broni palnej, są praktycznie identyczne, wręcz nierozpoznawalne na pierwszy rzut oka. Ogromną różnicą pomiędzy prawdziwą bronią palną, a wiatrówką jest siła oraz rodzaj nabojów. Niektóre modele wiatrówek napędzane są za pomocą kapsułek z gazem CO2. Daje to większą powtarzalność na dystansach od dziesięciu do dwunastu metrów.

Dobór odpowiedniego sprzętu powinien się odbywać pod okiem osoby, która się na tym zna, ponieważ na rynku istnieje wiele rodzajów wiatrówek, a le dobrany sprzęt może wręcz zniechęcić osobę do kontynuowania zainteresowania bronią. Pistolety wiatrówki powinny być użytkowane w sposób odpowiedzialny przez osoby dorosłe albo pod nadzorem kogoś odpowiedzialnego. Kategorycznie zabrania się strzelania do ludzi zwierząt!

Ważne jest również odpowiednie miejsce do oddawania strzałów. Powinno być bezpieczne oraz zapewniające komfort użytkownikowi wiatrówki. Polecane są miejsca bardzo słabo uczęszczane przez ludzi orz dobrze widoczne. Należy unikać miejsc w których może dojść do przypadkowego zranienia człowieka lub zwierzęcia.