Wciąż modne repliki pistoletów ASG

Pistolet ASG to replika krótkiej broni palnej w formie pistoletu na kulki. Wykorzystuje amunicję w postaci kulek z tworzywa w rozmiarze zazwyczaj 6 mm. Dzięki temu może być wykorzystywana w rodzaju aktywności jakim jest ASG bez ryzyka poważnego zranienia uczestników.

Jak działa pistolet ASG i ich rodzaje

Repliki w ASG z wyglądu zewnętrznego przypominają rzeczywiste modele wykorzystywanej na całym świecie broni. Różnią się jednak wnętrzem, gdzie zaprojektowany jest zupełnie inny mechanizm dostosowany do strzelania kulkami. Ze względu na rodzaj mechanizmu wydzielić można trzy rodzaje pistoletów na kulki:

  • pistolety sprężynowe – wymagające ręcznego przeładowania przed oddaniem każdego strzału;
  • pistolety elektryczne – posiadające silnik elektryczny z przekładnią zasilany bateryjnie. Umożliwia on automatyczne załadowanie kolejnej kulki bez ręcznego naciągania sprężyny. W niektórych modelach pozwala to na prowadzenie ciągłego ostrzału;
  • pistolety gazowe – do wystrzelenia kulki wykorzystują mieszankę gazów opartą o propan lub CO2. Pistolety tego typu działają także w sposób samopowtarzalny, gdzie nie jest potrzebne ręczne naciąganie sprężyny. Gaz potrzebny do ich działania dostarczany jest w małych wymiennych nabojach. 

Jak wybrać pistolet ASG?

Podczas wyboru repliki koniecznie należy zwrócić uwagę na rodzaj napędu, tak by odpowiadał on preferencjom użytkowania pistoletu asg podczas zabawy ze względu na rodzaj prowadzonego ognia, a także na sposób obsługi i same wrażenia ze strzelania. Niezależnie od wybranego typu warto zwrócić uwagę na moc danej repliki. Pistolety w ASG często wykorzystywane są jako broń boczna do prowadzenia starć na bliskim dystansie, jak np. w budynkach, gdzie często stosuje się ograniczenia prędkości wylotowej kulek z broni by zminimalizować obrażenia uczestników rozgrywki.