Pistolet maszynowy jako pierwsza replika ASG

Na początku naszej przygody z ASG czeka nas ważna decyzja, a mianowicie wybór broni. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pistoletów czy karabinów, które różnią się od siebie parametrami. Istnieje jednak coś, co stanowi przejście między kompaktowymi pistoletami a większymi karabinami szturmowymi. Są to pistolety maszynowe. Stanowią one podstawowe wyposażenie wielu różnych służb mundurowych czy wojska, a te najbardziej rozpoznawalne modele znają nawet osoby, które nie są zainteresowane militariami.

Czy pistolet maszynowy będzie dobrym wyborem na początek?

Dla niektórych zwykły pistolet czy rewolwer to stanowczo za mało. Chcą oni nieco większą broń, ale na tyle małą, aby była ona poręczna. W tym wypadku pistolet maszynowy (model) będzie idealnym rozwiązaniem. Kultowe modele, takie jak MP5, MP7 czy UZI są znane na całym świecie. Na ich podstawie powstało wiele replik ASG, które różnią się od siebie napędem, materiałem wykonania czy prędkością początkową. Ich ceny zaczynają się od kilkuset złotych, a za niektóre repliki trzeba zapłacić nawet ponad tysiąc złotych. Świetnie sprawdzają się w walkach na średnim oraz bliskim dystansie, co można wykorzystać między innymi podczas starć w warunkach miejskich. Co więcej, wiele z nich świetnie odwzorowuje prawdziwą broń, dzięki zastosowaniu większej ilości metalu.

Jaką rodzaj napędu wybrać na początek?

Do wyboru mamy napęd sprężynowy, gazowy lub elektryczny. Repliki posiadające napęd sprężynowy będą znacznie tańsze, ale każdy strzał wymaga przeładowania. Z pewnością nie będą one efektywne podczas walki, ale mogą nadać się do treningu. Pistolety z napędem gazowym i elektrycznym są droższe, ale nie trzeba ich przeładowywać i mogą strzelać ogniem ciągłym. Będą one lepszym wyborem podczas taktycznych rozgrywek. Jeśli dopiero zaczynamy z ASG i nie planujemy udziału w walkach, to możemy wybrać broń z napędem sprężynowym. Pozwoli nam to bliżej zapoznać się z replikami, a także umożliwi treningi strzeleckie. Cena takich modeli nie powinna znacząco nadszarpnąć naszego budżetu, więc zawsze możemy dokupić bardziej zaawansowaną replikę.