Idealna rękojeść w nożach myśliwskich

Przy wyborze noży myśliwskich zdecydowana większość ludzi zwraca uwagę wyłącznie na ostrze, zapominając całkowicie o rękojeści, która wbrew pozorom odgrywa bardzo ważną rolę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, która rękojeść jest godna uwagi i na co zwrócić szczególną uwagę przy jej wyborze.

Drewniana rękojeść

Najbardziej powszechny nóż myśliwski z drewnianą rękojeścią znany jest od bardzo wielu lat i jak łatwo się domyśleć, to właśnie drewno jest najpopularniejszym materiałem na rękojeść noży. Jeżeli chodzi o jakość i wytrzymałość, to w pierwszej kolejności warto postawić na egzotyczne gatunki drzew. Mowa tutaj między innymi o drewnie cocobolo, pakka albo imbuya. Jeżeli chodzi o europejskie gatunki, to tutaj najlepiej sprawdzi się rękojeść wykonana z brzozy, buku, wiśni i orzecha.

Kość i róg

Najbardziej wymagający myśliwi powinni postawić na nóż myśliwski, który ma rękojeść wykonaną z kości albo poroża dzikich zwierząt. Niestety rękojeść tego typu jest najdroższa, dlatego też należy przygotować się na duży wydatek. W niektórych sklepach można zamówić noże myśliwskie, które mają rękojeść z ciosów mamuta albo kości wymarłych drapieżników. Jest to jednak wybór dla koneserów i osób o bardzo grubym portfelu.