Czym charakteryzuje się łuk bloczkowy?

Łuki bloczkowe to wbrew pozorom bardzo zaawansowane urządzenia, które wyposażone są w specjalny system bloczków. Systemy te w dużym skrócie odpowiadają na naciąg mechaniczny.

Jak działa system bloczków?

Naciąganie cięciwy w łukach bloczkowych może odbywać się na dwa różne sposoby. Najczęściej realizowane jest to ręcznie, ale można kupić także nowoczesny łuk bloczkowy, który ma specjalnie przygotowany spust. Bardzo dużą zaletą łuków bloczkowych jest przede wszystkim to, że można w nich stosować różnego rodzaju celowniki i szkła powiększający, dzięki którym można znacząco poprawić celność. Akcesoriów tego typu nie znajdziemy oczywiście w tradycyjnych łukach klasycznych.

łuk bloczkowy – na zdjęciu egzemplarz z ostry-sklep.pl

Czym charakteryzuje się łuk bloczkowy?

Łuki bloczkowe od łuków klasycznych wyróżniają się swoją nietypową budową. Łuk bloczkowy jest bardzo sztywny i to właśnie dzięki temu można uzyskać zdecydowanie większą moc wystrzelonej strzały. Łuki bloczkowe cenione są przede wszystkim za bardzo duży zasięg i lepszą celność. Warto wspomnieć i o tym, że łuki bloczkowe mogą zagwarantować lepszą celność niż łuki olimpijskie. Na szczególną uwagę zasługuje także bardzo przystępna cena, dzięki czemu praktycznie każdy może pozwolić sobie na ich zakup.