Z jakiego materiału noże składane są najlepsze

Noże składane jak łatwo się domyśleć mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, dlatego też przed dokonaniem zakupu warto dokładnie sprawdzić, z czego tak naprawdę jest zrobiony model, który nas interesuje.

Aluminium

W chwili obecnej zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się noże składane z aluminium. Materiał ten jest bardzo lekki i co najważniejsze może pochwalić się dobrą wytrzymałością. Wybierając noże z rękojeścią aluminiową mamy 100% pewność, że nawet po wielu latach użytkowania nie zardzewieją i będą nam dalej sprawnie służyć. Dużą zaletą rękojeści aluminiowej jest również możliwość zabarwienia jej na dowolny kolor.

Moda na carbon fiber

W dzisiejszych czasach jest bardzo duża moda na rękojeść wykonaną z materiału o nazwie carbon fiber. Noże składane tego typu są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Do plusów należy zaliczyć również wygląd. Jedyną wadą jest to, że przez carbon fiber przechodzi prąd.

Drewniana rękojeść

W dalszym ciągu można znaleźć wysokiej jakości noże składane, które mają tradycyjną rękojeść drewnianą. W pierwszej kolejności warto rozglądać się za nożami, które rękojeść mają wykonaną z drewna bukowego, wiśni albo kasztanu. Niestety drewno z wiadomych przyczyn nie jest odporne na wodę. Drewniana rękojeść pod względem wytrzymałości nie może mierzyć się również z modelami wykonanymi z sztucznego tworzywa. Lepszym rozwiązaniem jest rękojeść wykonana z kości.