Wiatrówka na CO2 od a do z

Wiatrówka na CO2, jak sama nazwa wskazuje, napędzana jest specjalnymi nabojami CO2. Jeden nabój pozwala oddać około 60 strzałów. Największą zaletą wiatrówek tego typu jest przede wszystkim to, że osoba oddając strzał nawet w najmniejszym stopniu nie jest narażona na odrzut.

długa wiatrówka

Jakie korzyści?

Brak odrzutu znacząco poprawia komfort i celność podczas strzelania. Olbrzymią zaletą jest również to, że nie ma potrzeby napinania sprężyny albo pompowania powietrza przy oddawaniu kolejnych strzałów. Opisując największe zalety warto wspomnieć także i o tym, że wiatrówka na CO2 jest przeważnie o wiele lżejsza od sprężynowych modeli. Zwłaszcza tego typu wiatrówki w formie karabinku: https://ostry-sklep.pl/wiatrowki wykonane są z bardzo lekkich kompozytów i niesłychanie wytrzymałych tworzyw sztucznych, dzięki czemu będą służyć przez wiele długich lat użytkowania. Nie można zapominać także o doskonałej celności. Jest to najlepszy wybór dla osób początkujących, kobiet i dzieci, które chcą nauczyć się strzelania. Godne polecenia są przede wszystkim wiatrówki szybkostrzelne z magazynkami na wiele śrucin.

Jakie wady?

Jedyną wadą jest tak naprawdę konieczność dokupowania specjalnych kapsuł CO2, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami. Tania wiatrówka na CO2 nie zapewnia także takiej samej mocy strzału jak na przykład konkurencyjne wiatrówki sprężynowe, dlatego też warto postawić na sprzęt z tzw. wyższej półki. Problemy mogą pojawiać się także przy serwisowaniu swojego sprzętu, dlatego też warto przed dokonaniem zakupu upewnić się, czy w niedalekim pobliżu od nas znajduje się sprawdzony punkt serwisowy.