Jak wybrać nóż survivalowy?

Wybierając się na kemping, czy też w góry lub chociażby pod namiot, gdzie nocować i żyć będzie się z dala od cywilizacji, koniecznie trzeba się stosownie przygotować, aby miło spędzić ten czas, a nie szybko wracać z powodu braku czegoś niezbędnego do przeżycia.

Survivalowe przygotowania

Do takich rzeczy, które koniecznie należy ze sobą posiadać podczas wypadów chociażby pod namiot zaliczyć można:

– odpowiednie ubrania

– żywność

– rzeczy do spania – namiot, śpiwór, czy też karimatę

Są to sprawy, które są absolutnym abecadłem każdej wyprawy terenowej.

Jednak oprócz tych rzeczy, istnieje jeszcze kilka bardzo przydatnych akcesoriów, które warto jest mieć ze sobą. Do takich sprzętów zaliczyć można chociażby latarkę, szarą taśmę i nóż. O Ile dwie pierwsze rzeczy łatwo jest wybrać, to już nóż jest pewnym wyzwaniem.

Jaki nóż na biwak?

Prawdopodobnie najlepszym wyborem na outdoorowy wyjazd będzie nóż survivalowy karambit – https://ostry-sklep.pl/karambit. Jest to nóż posiadający zakrzywione ostrze i rękojeść wyposażoną w specjalny otwór do zwiększenia pewności uchwytu noża.

Noża survivalowego karambit można używać właściwie do wszystkiego. Sprawdzi się znakomicie do oprawiania zwierząt, przecinania gałęzi, otwierania konserw i miliona innych zadań, które można wymyślić podczas takiego wypoczynku.

W odróżnieniu od innych tego typ survivalowych noży jest on niezwykle wręcz uniwersalny i z tego właśnie powodu najchętniej wybierany. Po co zabierać ze sobą dwa lub trzy inne noże, skoro biorąc jeden wykona się dokładnie te same zadania.

nóż składany karambit