Latarka fenix ld15r – czy nadaje się dla fanów survivalu?

Jednym z ważnych elementów wyposażenia każdego, kto wybiera się na kilkudniową pieszą wycieczkę jest dobra latarka. Posłuży nie tylko do oświetlania nocą ścieżki czy otoczenia obozu, ale również do nadawania widocznych nawet z dużej odległości sygnałów w razie, gdyby doszło do wypadku. Podobnie jak w przypadku innych elementów survivalowego ekwipunku, latarka musi spełniać pewne wymogi co do funkcjonalności oraz wytrzymałości.

Latarka fenix ld15r (zobacz tu) swoim projektem nawiązuje do latarek kątowych wykorzystywanych przez członków US Army już od blisko 70 lat. Jest niewielka – całkowita długość korpusu wynosi 70 mm, a waga (bez baterii) zaledwie 40 gramów. Metalowy klips umożliwia zamocowanie jej do ubrania lub elementu ekwipunku, a wbudowany silny magnes przymocowanie do dowolnej powierzchni stalowej. Wszystko to sprawia, że jest zupełnie niekłopotliwa w transporcie i pozostawia użytkownikowi wolne ręce podczas pracy. Obudowę wykonano z aluminium lotniczego, dzięki czemu jest odporna na upadki z wysokości 1,5 metra oraz zanurzenie w wodzie na głębokość 2 metrów. Producent daje na nią pięcioletnią gwarancję.

Ten model latarki fenix został wyposażony w dwa źródła światła, białą diodę działającą w czterech trybach jasności, z których maksymalny pozwala wyemitować strumień światła o zasięgu 85 metrów i jasności 500 lumenów. Czerwona dioda daje dyskretne światło o jasności 4 lumenów, które może być stałym strumieniem światła, światłem sygnalizacyjnym lub nadawać sygnał SOS. Latarka posiada akumulator ładowany przez port USB.